PIT 37 2014 rok

Deklaracja PIT-37 i inne PITy za rok 2013 - rozlicz je z nami

Instrukcja do pit 37 za 2013

2014-01-15

Program PITy za 2013 rok

Płatnik podatku PIT-4R od z tytułu rent i emerytur, umów o dzieło, wynagrodzeń, umów zleceń, do końca lutego kolejnego roku po roku fiskalnym przekazuje zatrudnionym informacje PIT-11 lub PIT-11A, ewentualnie na życzenie Pit 40A lub PIT-40.

Obywatel prowadzący firmę składa Pit-28, gdy zawiadomił nie później niż do 20 stycznia 2014 r. organ podatkowy o tworzeniu ryczałtem zysków z tytułu własnej firmy. Dla osób startujących z działalnością w roku podatkowym powiadomienie o wyborze ryczałtu pit 37 od przychodów winno być przekazane w momencie uruchomienia działalności nie dalej niż w chwili osiągnięcia pierwszego dochodu.

nowy pit 36

Mamy dla Państwa bezpłatny program do PIT w wersji do pobrania na własny komputer. Za jego asystą również możemy wypełnić wszelkie formularze PIT za 2013 rok czyli PIT-36, PIT-38, PIT-36L, PIT-28, PIT-39, PIT-37. Co więcej program sam zaproponuje Ci dodanie aneksów do Twojego zeznania podatkowego.

Sporządzenie druku PIT dla zarobków zarobionych poza granicą naszego kraju nie jest pit 37 prostą sprawą, dlatego powinno się w owym przypadku zlecić utworzenie druku PIT u profesjonalisty, np. u rewidenta.

Dochód ze zbycia posiadłości jest opodatkowany podatkiem ryczałtowym w wysokości dziewiętnaście procent od podstawy objęcia opodatkowaniem. Przelicznik podatku nie zależy od tego, które poza tym zarobki zdobywa rozliczający odpłatne zbycie nieruchomości.

Dochody z własnej firmy rozliczamy na deklaracji PIT 36 lub Pit-36l, zależnie od wybranego sposobu opodatkowania zysku.

Rozliczenie pit jednego z najpopularniejszych formularzy (np. pit 36, pit 39, pit 38, pit 37) dokona pit 37 się szybko, bezproblemowo i pit 37 bezpiecznie w programie ze strony rozliczampodatki.pl.

Rozliczanie blankietu PIT-37 sprowadza się do wpisania nazwy Urzędu Podatkowego poprawnego dla naszego miejsca zamieszkania. W dalszej części podajemy swoje dane osoby, a wypadku wspólnego rozliczania się z małżonkiem, również jego dane osobowe. Później wykazujemy swoje dochody otrzymywane z wyżej wymienionych źródeł. Kolejną czynnością jest wyliczenie sumy odliczeń od dochodu, a po tym obliczenie podstawy opodatkowania i podatku właściwego. Potem wykazujemy sumę odliczeń od podatku, a ostatecznie podajemy właściwą sumę podatku do zapłacenia.

Podatnik przed podjęciem rozliczenia winien wnikliwie zapoznać się z wypełnianym formularzem. Druk PIT-28 osiągalny jest niżej.

pit 37

Zyski z działalności gospodarczej możemy przeliczać na deklaracji PIT pit 37 28 jeśli wybraliśmy opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, opłacamy pit 37 wtenczas podatek od wysokości przychodów a nie zysku, tak jak osoby stosujące opodatkowanie na zasadach ogólnych.

Jeżeli podatnik w pit 37 ciągu roku traci przywilej opodatkowania podatkiem liniowym pit 37 (19 procent) – gdy pit 37 dostanie w własnej firmy dochody z tytułu usług, odpowiadających operacjom, jakie osoba albo co najmniej jeden z partnerów organizacji praktykował lub czyni za rok fiskalny na poczet poprzedniego lub aktualnego pracodawcy – osoba za cały rok oblicza PIT-36, a nie Pit-36l.

Początkowa część zeznania pit 28 jest jak zwykle przeznaczona na wybór miejsca składania formularza. Należy tam wpisać pełną nazwę Urzędu, przez który jesteśmy obsługiwani wraz z zaznaczeniem odpowiedniego miasta. Warto nie zapominać, że musimy w tej części również zaznaczyć czy jest to korekta składanego zeznania czy robimy to po raz pierwszy. Tę informację należy umieścić w rubryce numer 6.

EDeklaracje to system przetwarzania danych udostępniany przez Ministerstwo Finansów, dzięki niemu mamy możliwość wysyłać druki PIT poprzez sieć globalną bez wychodzenia z mieszkania. Do niedawna korzystanie z e-Deklaracji było wyłącznie przeznaczone dla księgowych, bowiem zwykłych śmiertelników nie było stać na niezmiernie kosztowne oprogramowanie potrzebne do przekazywania formularzy PIT przez system e Deklaracje. Sytuacja uległa zmianie się w chwili gdy przekazaliśmy do stosowania software Pity 2014, dzięki tej aplikacji każdy da radę rozliczyć PIT ze swojego mieszkania poprzez globalną sieć.

kreator ulga rehabilitacyjna

Obywatele, którzy nie rozliczają zeznań z pośrednictwem płatnika lub pozyskują zarobki z pit 37 różnych źródeł, w tym część bez pośrednictwa pracodawcy, wysyłają PIT 36.

W wypadku rodziców posiadających dwójkę dzieci, ulga nie ulega zmianie w stosunku do uprzednich lat fiskalnych – dalej wynosi ona 1 112,04 zł w skali roku. Bardziej skorzystają ci, którzy posiadają więcej niż jedno dziecko. Rodzice trzeciego dziecka mogą korzystać z ulgi wyższej o połowę w stosunku do ulgi z lat poprzednich – wynosi ona do 1 668,12 zł w skali roku). Ulga na czwarte i każde kolejne dziecko zwiększona zostanie o 100 proc., wynosząc aż 2 224,08 zł w skali roku.

W przypadku rozliczenia się łącznie z współmałżonkiem albo jako podatnik wychowujący samotnie potomka, może zdarzyć się, że jeden z partnerów może rozliczyć się na PIT 37 (np. z umowy o pracę), a drugi współmałżonek musi korzystać z PIT 36 (na przykład jednostka gospodarcza). W takim wypadku wspólnego rozliczenia dokonać należy na PIT-36.

Korzystając z naszego programu do PIT taxmachine.pl masz możliwość wypełnić każdy rodzaj formularza zeznania podatkowego wraz z załącznikami. Dowolnie może skonfigurować własną deklarację podatkową. Dodatkowo nasz program przeprowadzi Cię krok po kroku przez wypełnianie zeznania.

Kategoria: Pit 37 | Tagi: pit 2014 program, pit 2013, pit 37 za 2013, pity 2013, pit 2013 online | Brak komentarzy